środa, 8 stycznia 2014

Wiki-Ekonomia - edycja I


Think Global, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, rozpoczęła realizację projektu Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii. Jego celem jest przegląd części polskojęzycznych haseł ekonomicznych Wikipedii z obszarów makroekonomii, finansów i bankowości oraz uzupełnienie Wikipedii o nowe hasła z zakresu ekonomii.

Codziennie z Wikipedii korzystają miliony osób na całym świecie. Wikipedia ma ponad milion haseł w języku polskim (od września 2013 r.). Według badań popularności polskich stron internetowych Megapanel PBI/Gemius w maju 2013 r. Wikipedię odwiedziło w Polsce blisko 10,2 mln internautów w wieku 7+. W kategorii stron edukacyjnych jest to niekwestionowany lider. Na tle wszystkich witryn oglądanych przez polskich internautów Wikipedia zajmuje miejsce 9, zaliczając się tym samym do ścisłego grona najważniejszych stron internetowych w Polsce (Megapanel PBI/Gemius, maj 2013).

Oznacza to, że Wikipedia jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc w internecie, skąd polscy Internauci czerpią informację i wiedzę na temat świata i nauki, w tym również zagadnień ekonomicznych. Ten zasób edukacyjny powinien mieć jak najwyższą wartość merytoryczną, aby internautów - osób poszukujących wiedzy ekonomicznej - nie wprowadzać w błąd. Poprzez realizację tego projektu chcemy dokonać weryfikacji merytorycznej około 300 haseł, w tym również uzupełnić zasoby polskiej Wikipedii o brakujące pozycje z zakresu ekonomii.

Do współpracy przy realizacji tego zadania zaangażowaliśmy grupę ekspertów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Projekt Wiki-Ekonomia realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim
w ramach programu edukacji ekonomicznej: