wtorek, 19 listopada 2013

Geo-Gram: geografia zgamifikowana


Miło nam poinformować, że przygotowaliśmy grę wieloplatformową do geografii na poziom gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej i poziom rozszerzony (maturalny). Geo-Gram jest grą edukacyjną przeznaczoną dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łączy edukację z rozrywką, sprawdzając wiedzę geograficzną uczniów na danym poziomie kształcenia. Jest to gra dostępna na komputery i urządzenia mobilne (tablety).

Gracz podróżuje po mapie Polski rozwiązując różne zadania z geografii. Zawartość merytoryczna gry została przygotowana we współpracy z konsultantami Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. W grze wykorzystano kilkanaście rodzajów zadań, a także bogate zbiory ilustracji, które można powiększać, aby udzielić właściwych odpowiedzi.

Zakres merytoryczny gry jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Geo-Gram może służyć jako narzędzie dydaktyczne wspierające nauczanie geografii w klasie, a osobny tryb rozgrywki pozwala sprawdzić wiedzę na poziomie rozszerzonym (powtórka przed egzaminem maturalnym).

Osoby, które chciałyby używać gry na tabletach (iOS, Android) - kierujemy odpowiednio do sklepów iTunes i Google Play. Na komputery dostępna jest w serwisie Edustore.eu.

Systemy: Windows 7, Mac OS X 10.8, Linux, Android, iOS.

Zapraszamy do geograficznej zabawy i nauki!