sobota, 6 kwietnia 2013

Aplikacje do pobrania


Wszystkie osoby zainteresowane nowoczesną edukacją, a zwłaszcza wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej w nauczaniu, zapraszamy do pobrania dwóch ciekawych aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS (iPad, iPhone, iPod Touch) - Edustore - przewodniki nowoczesnego nauczyciela i ucznia oraz Edunews.pl - informacje ze świata nowoczesnej edukacji.

Edunews.pl to jeden z najważniejszych portali edukacyjnych w Polsce i zarazem duża społeczność osób działających na rzecz modernizacji systemu edukacji. Aplikacja Edunews pozwala na bieżąco śledzić pojawiające się w portalu treści dotyczące świata edukacji. Są one przeznaczone głównie dla edukatorów (nauczycieli, wykładowców, wychowawców, trenerów, pracowników organizacji pozarządowych) i osób uczących się, poszukujących efektywnych sposobów na naukę w szkole i na uczelni, w życiu osobistym i zawodowym. Edunews.pl zachęca do szerokiego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w kształceniu dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zobacz w iTunes. Zobacz w Google Play.

Aplikacja Edustore jest przeznaczona dla osób zajmujących się edukacją - nauczycieli, wykładowców i edukatorów oraz osób uczących się - uczniów szkół średnich, studentów oraz dorosłych dokształcających się w duchu lifelong learning. Można w niej nabyć lub bezpłatnie pobrać publikacje z zakresu nowoczesnej edukacji, które zawierają porady i podpowiedzi, w jaki sposób można z wykorzystaniem dostępnych współcześnie narzędzi uczyć (się) skuteczniej, przyjemniej, szybciej. Główną osią jest tu seria wydawnicza Think! - wirtualna biblioteka nowoczesnego nauczyciela i ucznia. Zobacz w iTunes. Zobacz w Google Play.