poniedziałek, 12 stycznia 2015

INSPIR@CJE Wczesnoszkolne 2015


Edukacja małych dzieci w klasach I-III jest kluczowa dla ich dalszego rozwoju. Zasadnym wydaje się zatem inwestowanie i podnoszenie kompetencji dydaktycznych nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy wprowadzają małych uczniów w świat edukacji, jak również inspirowanie, wymiana pomysłów i doświadczeń, pokazywanie dobrych praktyk. Zapraszamy na pierwszą konferencję praktyków edukacji wczesnoszkolnej: „Szkoła pierwsza klasa! – Inspiracje wczesnoszkolne“.

Konferencja odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca 2015 roku (sobota – niedziela) w Bibliotece Narodowej w Warszawie i uczestniczyć w niej będzie ponad 200 nauczycieli wczesnoszkolnych i edukatorów z całej Polski. Program konferencji dostępny jest na stronie: http://www.edunews.pl/inspiracje-wczesnoszkolne-2015.

Celem tej konferencji jest debata o jakości kształcenia wczesnoszkolnego - koncentrujemy się na zagadnieniach praktycznych, które dla wielu nauczycieli w klasach 1-3 stanowią rzeczywiste wyzwania, a do wypowiedzi zapraszamy - niemal we wszystkich wystąpieniach - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest działanie na rzecz poprawy jakości edukacji wczesnoszkolnej. Nie jest to konferencja naukowców, lecz praktyków - jest to niepowtarzalne spotkanie edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, wszystkich tych, którym na sercu leży dobre kształcenie najmłodszych uczniów.

***
Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest program Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

***

Obszerne relacje z Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 dostępne są w portalu Edunews.pl oraz w serwisie www.edudoskonalenie.pl, jak również w kanale TerazEdukacja w YouTube.