czwartek, 28 marca 2013

Strefa nowoczesnej edukacji - Edustore.eu


Uruchomiliśmy nowy serwis w sieci https://edustore.eu, który będzie pełnił funkcję repozytorium cyfrowych narzędzi edukacyjnych w języku polskim przygotowanym z myślą o nauczycielach, przyszłych nauczycielach i studentach.

W EDUSTORE.EU można znaleźć ciekawe e-booki (w formacie ePub), przeznaczone na urządzenia mobilne lub przeglądarkę Firefox (jako jedyna posiada możliwość czytania plików ePub po instalacji dodatku epubreader). Są one poświęcone zagadnieniom nowoczesnej edukacji: Mobilna Edukacja (szeroko omawia metody i narzędzia, które pomagają nauczać i uczyć się w smartfonach i tabletach), Mapy Myśli - wprowadzają krok po kroku do tej metody, WebQuest - prezentuje z kolei popularną metodę pracy z internetem, Języki bez belfra to z kolei ciekawy przewodnik po samokształceniu języków. W przygotowaniu kolejne e-publikacje.

Dostępne są tu również nieszablonowe i ciekawe kursy e-learning przeznaczone do samodzielnej nauki, a także programy edukacyjne i nieszablonowe scenariusze lekcji powstające przy okazji różnych projektów edukacyjnych.

W najbliższym czasie będziemy dodawać kolejne publikacje i zasoby, tworząc prawdziwą strefę nowoczesnej edukacji. Zapraszamy do korzystania!